المؤمنون في خورنة مارتوما الرسول – هولندا – Beste parochianen van de Heilige Apostel Thomas parochie

المؤمنون في خورنة مارتوما الرسول – هولندا

سلام ومحبة المسيح

تعودتم من مجلس الخورنة على الشفافية والصدق وعدم الدخول في التفاصيل الا بعد التوصل الى كل الحقائق, لذا لم نبلغكم رسميا بموقفنا واجراءتنا بما يخص نقل الاب فراس غازي إلا الأن بعد ان حاولنا جهدنا مع القيادة الكنسية في هولندا والعراق.

في بداية شهر تشرين الثاني وفي اجتماع ضم مجلس الخورنة ومسؤولي المراكز الاداريين والماليين أُبلغنا بقرار نقل الاب فراس غازي الى بلجيكا وتم مباشرة اتخاذ قرار ارسال رسالة رسمية بأسم الخورنة الى غبطة البطريرك مبينين انجازات الخورنة الروحية والادارية خلال السنين الماضية من قبل المؤمنين بقيادة روحية للاب فراس وكذلك سلبيات الاجراء على الخورنة وماهي مقترحاتنا لتجاوز هذه الازمة. في نفس الوقت كنا نستمع الى المؤمنين للاستئناس بأرائهم والاستفادة منهم.

حيث تم ارسال عدة ايميلات الى كاردينال ابرشية اترخت وغبطة بطريرك الكنيسة الكلدانية في العراق لبيان رأي المؤمنين ورأينا في سلبية قرار النقل على الخورنة. بشكل مواز التقينا ابرشيات اخرى داخل هولندا للانتقال اليها بدلا من ابرشية اترخت, وابدت هذه الابرشيات موافقتها وسرورها بأنتماءنا اليها لنجاح خورنتنا في جميع المجالات. اعلمنا غبطة البطريرك بذلك ولكن دون رد.

وبعد ذلك فاتحنا المجمع الشرقي المشرف على الكنائس الشرقية الكاثوليكية في اوربا لطرح تفاصيل المشكلة والمقترحات لحلها والمراسلات التي اجريناها مع القيادة الكنسية لبيان رأي المجمع.

الى يومنا هذا فأن المجلس مستمر بمحاولاته واتصالاته لمنع قرار نقل الاب فراس لما له من ضرر على مستقبل الخورنة والجيل القادم من جاليتنا, وأخرها طلبنا مقابلة مع غبطة البطريرك او من يخوله بشكل مباشر او عن طريق التواصل الفيديوي لطرح الموضوع وبكل تفاصيله والاستماع الى رأي غبطته.

بدورنا نشكر كافة الاخوة المؤمنين والذين حاولوا بجهودهم الذاتية بيان عدم رضاهم بنقل الاب فراس غازي من خورنتنا, والمجلس مستعد للاستماع الى اية مقترحات بناءة.

في حالة رغبة اي من المؤمنين الاطلاع على اوليات مراسلاتنا مع الجهات الكنسية المحتلفة, يمكنه الاتصال بأحد اعضاء المجلس الرعوي.

مجلس خورنة مارتوما الرسول-هولندا


Beste parochianen van de Heilige apostel Thomas parochie.

Vrede en liefde van Christus zijt met u.

Van de parochieraad bent u transparantie en eerlijkheid gewend en dat wij pas in details treden nadat alle feiten bekend zijn. Daarom willen wij u nu officieel informeren over ons standpunt en de procedures die we hebben gevolgd met betrekking tot de overplaatsing van pastor Firas Ghazi. We hebben ons uiterst best gedaan om het besluit tegen te houden, zowel bij het bisdom in Nederland als bij de patriarchaat in Irak. Helaas was dit tevergeefs.

Begin november werden we tijdens een vergadering met de parochieraad op de hoogte gebracht van de beslissing om pastor Firas over te plaatsen naar België.

Onmiddellijk werd besloten om namens de kerk een officiële brief te sturen aan de patriarch waarin de geestelijke en bestuurlijke verwezenlijkingen van de kerk in de afgelopen jaren door de gelovigen onder de geestelijke leiding van pastor Firas werden vermeld. Evenals de negatieve aspecten van deze beslissing voor de kerk en wat onze voorstellen zijn om deze besluit tegen te houden. Tegelijkertijd luisterden we naar de parochieleden om hun mening te vragen over deze kwestie.

We hebben verschillende e-mails gestuurd naar de kardinaal van het bisdom Utrecht en de Patriarch van de Chaldeeuwse Kerk in Irak om de mening van de gelovigen en onze mening over de negativiteit van het overdrachtsbesluit aan hen kenbaar te maken. Tegelijkertijd hebben we andere bisdommen in Nederland benaderd om onze parochie over te plaatsen van het bisdom Utrecht naar hen toe. Deze bisdommen gaven hun goedkeuring om bij hen in te schrijven vanwege het grote succes van onze parochie op alle gebieden. We hebben de patriarch hiervan op de hoogte gebracht, echter kregen wij van hem geen antwoord of goedkeuring hierover.

Daarna benaderden we de oosterse synode, die toezicht houdt op de oosterse katholieke kerken in Europa, om ze op de hoogte te brengen van de problemen die wij als parochie hier in Nederland ervaren en we hoopten op een mogelijke oplossing van hun kant. Echter tot op de dag van vandaag hebben we ook van hen geen antwoord gekregen.

De parochie raad blijft strijden om het besluit van de overplaatsing van Pastor Firas tegen te houden, daar deze besluit veel schade zal brengen aan de gemeenschap en met name de jonge generatie.

We hebben tevens aan de patriarch gevraagd om hem persoonlijk te spreken dan wel een gemachtigde van hem over deze kwestie. Eventueel zijn we bereid om dit via een videoverbinding te doen. Daar hebben we ook nog geen reactie op gekregen.

Wij danken alle trouwe broeders die op eigen kracht proberen hun onvrede te uiten over de overplaatsing van pastor Firas Ghazi uit onze kerk, en de parochieraad is bereid om te luisteren naar constructieve voorstellen. Indien iemand van de parochianen de correspondentie met de bisdom en patriarch wil inzien, kan hij of zij contact opnemen met een van de leden van de parochieraad.

Parochieraad van de Heilige Apostel Thomas parochie in Nederland

عن ادارة الموقع

شاهد أيضاً

تقرير وصور قداديس  خورنة مارتوما الرسول الكلدانية في هولندا.. بقداس عيد أحد الشعانين في كنائس هنكلوا- أوترخت -روتردام – أرنهم تقرير وصور خاص بالخورنة:

هُوشَعنا في العُلى، هُوشَعنا لابْنِ داوود، مُبارَكٌ الآتي بأسم الربّ. أحتفلت خورنة مار توما الرسول الكلدانية …